sprzedaz na niemieckim ebayu

Szukasz pomysłu na własny biznes? Chciałbyś zacząć zarabiać na własna rękę, ale wydaje Ci się, że polski rynek jest już przesycony? Nic prostszego, skorzystaj z naszej pomocy i zacznij zarabiać w Niemczech! Poniżej udzielimy Ci kilka cennych wskazówek jak zacząć zarabiać w internecie na rynku niemieckim.

Kto jak to, ale my na e-commerce znamy się najlepiej! W końcu swoje początki zaczynaliśmy od sprzedaży na E-bay i Amazon właśnie z niemieckim rynkiem zbytu.

SPRZEDAŻ NA E-BAY.DE

E-bay to jeden z najprostszych sposobów by powiększyć swój rynek zbytu o zachodnią granicę. E-bay.de daje możliwość sprzedaży wielu produktów z różnych kategorii uzyskujący tym samym dużo lepszą marżę niż na naszym rodzimym, polskim rynku. Wbrew pozorom odniesienie sukcesu na niemieckim e-bay nie jest wcale trudne do osiągnięcia, czego sami jesteśmy dowodem 🙂
Ale zarówno jak i nam tak i wielu polskim firmom udało
się podbić niemiecki rynek zbytu.

sprzedaż online w Niemczech

Niemcy są bardzo chłonnym rynkiem, a zapotrzebowanie na nasze, dobrej jakości produkty z dnia na dzień rośnie i jest coraz większe. Polskie firmy są sporą konkurencją na niemieckim e-bayu, kuszą dobrymi cenami, zwykle dużo niższymi niż oferują niemieccy sprzedawcy oraz dobrą jakością produktów.

JAK ZACZĄĆ SPRZEDAWAĆ NA E-BAY W NIEMCZECH?

Dla niektórych może się wydawać, że rozpoczęcie sprzedaży na niemiecki e-bay to skok na głęboką wodę. Nic bardziej mylnego. Wiele osób rezygnuje już na samym początku, gdyż nie potrafią sobie poradzić z formalnościami przy zakładaniu e-bay w Niemczech lub z barierami językowymi. Niesłusznie- my zawsze służymy swoja pomocą 🙂 a efekty ze sprzedaży online w Niemczech pojawią się bardzo szybko.

Bardzo ważną kwestią przy rozpoczęciu sprzedaży w Niemczech jest zadbanie o niemiecki adres logistyczny. Nasi zachodni sąsiedzi są dość przezorni dlatego chętniej składają zamówienia, gdy ich przesyłka wysyłana jest z Niemiec- mają wtedy pewność, że nie zginie w czasie transportu z Polski oraz, że czas jej dostarczenia będzie znacznie krótszy niż w przypadku przesyłek międzynarodowych. Wiele osób popełnia błąd i rozpoczyna swoją działalność na e-bayu w Niemczech wysyłając paczki z Polski, co potem jest katastrofalne w skutkach. Bądź przezorny i zanim rozpoczniesz swoją sprzedaż na niemieckim e-bayu już teraz zastanów się nad skorzystaniem z naszych usług fulfillment.

Zagwarantujesz sobie tym samym stabilizację oraz pewny rozwój swojego biznesu na niemieckim rynku zbytu. Pamiętaj, że dopiero “raczkując” w branży pewny i doświadczony kontrahent w biznesie jest najlepszą dźwignią w górę dla Twojego rozwoju.
Na pozór takie szczegóły są mało istotne, ale przyjrzyjmy sie temu z bliska.

Wprawny użytkownik e-bay.de wie, że aby móc przeglądać międzynarodowe oferty musi zmienić opcje ustawień, gdyż w ustawieniach automatycznych ukażą się wyniki dla danego państwa, z którego pochodzi adres IP. Powiedz czy sam zdawałeś sobie z tego sprawę? Warto przemyśleć tutaj kwestie założenia firmy w Niemczech zakładając niemieckie konto na e-bay i tam magazynowania swoich towarów- oczywiście cały biznes będziesz mógł prowadzić zdalnie, nie wychodząc nawet z domu. Musisz zdawać sobie również sprawę z tego, że Niemcy są bardzo stereotypowi oraz z ich przywiązania do niemieckiej jakość. Posiadając niemiecki adres logistyczny Twoi niemieccy Klienci nie zorientują się nawet, że zmówione przez nich towary przejechały długą drogę z Polski.

DOSTARCZANIE PRZESYŁEK NA TERENIE NIEMIEC

Kolejną bardzo ważną kwestią, przy przystąpieniu do otwarcia swojego biznesu na rynku niemieckim jest sprawa logistyczna. Z logicznego punktu widzenia wiadomo, ze im szybciej dostarczysz zamówiony towar Klientowi, tym pewniejsze jest to, że zrobi on kolejne zakupy na Twoim niemieckim e-bayu. Założenie samego konta na e-bay w Niemczech to nie wszystko. Musisz zadbać o to by Twoja przesyłka zawsze dotarła bezpiecznie i na czas do Klienta w Niemczech.

Niestety decydując się na skorzystanie z usług naszych, krajowych dostawców nie masz gwarancji oraz pewności co stanie się z Twoją przesyłką w trakcie transportu oraz w jakim terminie dotrze ona do Niemiec. Czasami nie wynika to z samych zaniedbań firmy kurierskiej ale z czynników niezależnych od przewoźnika- jak złe warunki pogodowe itp.
W takich wypadkach i zresztą nie tylko Twoich Klienci na niemiecki e-bayu powinni mieć stały podgląd, gdzie obecnie znajduje się ich przesyłka i kiedy dotrze na miejsce. Jest to bardzo istotne z punku widzenia zwykłego użytkownika e-baya. Sam pewnie niejednokrotnie po dokonaniu zakupów nie mogłeś się doczekać otrzymania przesyłki i śledziłeś jej drogę doręczenia- choćby ze względu na to by w danym czasie był ktoś w domu i mógł ją odebrać.

Jeśli masz jeszcze jakieś nurtujące Cię pytania, lub powyższym artykułem nie rozwialiśmy jeszcze wszystkich Twoich wątpliwości. Zawsze służymy swoją pomocą i doświadczeniem. Swoje pytania możesz kierować do nas w komentarzu poniżej, lub bezpośrednio kontaktując się z nami. 🙂